Wednesday, April 14

वास्तविक सत्य कथामा बनेको बिनोद खड्का र अनिता खड्काको पहिलो गीतले सबैको मन जित्यो, लोक दोहोरीको सबै रेकर्ड तोड्यो

March 3, 2021 91

काठमाडौं | पछिल्लो समय युटुब पत्रकारिता मार्फत अधिकांश जनमानसमा चिनिएका पत्रकार हुन् सबिन क्षेत्री। गुल्मी निवासी सबिनले विगत लामो समय स्थानीय रेडियोमा काम गरे।बिस्तारै रेडियो हुँदै डिजिटल पत्रकारिता अर्थात् युटुवमा होमिएका सबिनले पछिल्लो समय पत्रकारिता संगै समाज सेवा गर्दै आएका पनि छन् ।

लेकसाइड टिभी नामक युटुब च्यानलबाट युटुब पत्रकारिता सुरु गरेका सबिनले विभिन्न दु`खि पीडित, लगायत विभिन्न प्रतिभाहरुको कथालाई बाहिर ल्याउने काम गर्दै आएका छन् ।धेरै दर्शकको प्रिय बनिसकेका सबिन पछिल्लो समय लोक संगीत क्षेत्रलाई अगाडि बढाउन अतुलनीय योगदान दिँदै आएका छन् । सबिनले आफ्नै निर्माणमा धमाधम लोक गीतहरू बजारमा ल्याइरहेका छन् ।

यसैबीच,केही समय अगाडि सामाजिक सन्जाल र टिकटकमा एउटा महन श्रीमानका रुपमा चिनिएका बिनोद खडका र उनकी श्रीमती अनिता खडकाको पहिलो यथार्थ जिबनक`हानी सम्बन्धि गित लिएर सबिन पुनः दर्शक स्रोता माझ प्रस्तुत भएका छन् ।गुल्मी पिपलधाराका बिनोद केही समय देखि श्रीमती अनिताको ब्रेन हया`म्रेज जस्तो रोगस“ग लडनको लागि धेरै प्रयास गरे र अहिले धेरै सुधार आएको छ ।हेर्नुहोस –

काठमाडौं । पुर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहकी कान्छी नातिनी कृतिका शाह सामाजिक सञ्जालमा निकै सक्रिय छिन् । उनले वर्तमान राजनीतिको भन्दा राजसंस्था धेरै उपर्युक्त भन्दै सामाजिक सञ्जाल ट्वीटरमा लेख्दै आएकी छिन् ।

उनले गणतन्त्रको व्यग्ंय गर्दै भनेकी थिइन् ,गणतन्त्रले बन्दुक बोक्न र राष्ट्रनिमार्ताहरुको शालिक तोड्न सिकायो । यस भन्दा पछि उनले मरेको प्रतिनिधिसमा पुर्नस्थपना हुने विश्राम लिएको राजाले किन पुन राजगद्दी समाल्न नहुने भन्दै एक किसिमको आक्रोश पोखेकी थिइन् ।

गणतन्त्र भन्दा राजसंस्थामा नै उपर्युक्त भएको भन्दै राजसंस्थाको घाम जस्तै उज्यालो र पानी जस्तै छर्लङ भएको टिप्पणी गरेकी छिन् । उनले अघि लेखेकी छिन्, राजसंस्थालाई मेटाउन जसले खोज्छ तिनिहरु सबै आफै मेटिन्छन् । कृतिकाले लेखेकी छिन्, नेपालको राजसंस्थाको इतिहास घाम जस्तै उज्यालो र पानी जस्तै छर्लङ्गै छ,जसले यो ईतिहास मेटाउन खोज्छ, तिनीहरु आफै मेटिनेछ!

प्रतिकृया दिनुहोस्