Friday, June 18

के तपाइलाई श’नि दो’ष द’शा ग्र’ह छ ?यसो गर्दा तपाइको ग्र’ह द’शा ह’ट्दै जानेछ !!!!

January 17, 2021 118

काठमाडौँ : जुन व्यक्तिमा श’नि दो’षको प्रभाव अर्थात साढेसात द’शा हुने गर्दछ, ती व्यक्तिले शनिबार केही उपाय अ’प्नाउँदा श’निदेव प्र’सन्न हुने विश्वास छ। ती उपाय अ’प्नाउदा श’नी देवको प्रभाव तथा जीवनमा आइपरेका स’मस्या ह’टेर जाने विश्वास गरिन्छ।
ज्यो’तिषाचार्य प्र’फुल्ल भट्टका अनुसार शनिबार राति केही उपाय अप्नाउदा हरेक किसिमका स’मस्याबाट छुटकारा पाउन सकिने बताएका छन्। उनले यसो गर्दा श’निदेवको कृपा समेत मिल्ने बताएका छन्। जुन व्यक्तिमा साढेसातको द’शा तथा श’नि दो’षको प्रभाव छ ती व्यक्तिले यी काम गर्नु आवश्यक छ।

यी उपाय अप्नाउनुहोस्:१) शनिबार राति भि’जाएको पिठोमा २ वटा व’त्ति बनाउनुहोस् र घरको मुख्य द्वा’रमा बाल्नुहोस्। ब’त्तिमा सरसोको तेल राख्नुहोस्। साथै उक्त व’त्तिका कालो तिल र कालो दालका केही दा’ना पनि राख्नुहोस्। यसो गर्दा शनिदो’षको कृपा मिल्ने विश्वास गरिन्छ।
२) शनिबार वेलुकी हनुमानको मु’र्तिको खुट्टामा चढाएको सिन्दुर ल्याएर आउनुहोस् र त्यसलाई कालो कपडामा स्व’स्तिक बनाउनुहोस्। रातमा उक्त क’पडालाई घरको मुख्य द्वा’रमा टाँ’स्नुहोस्। यसो गर्दा शनि देवको अ’शुभ प्रभावबाट बच्न सकिन्छ।

३) शनिबार राति एक रोटी बनाएर त्यसमा तेल लगाउनुहोस्। त्यसमा केही मिठो खानेकुरा राखेर कालो कु’कुरलाई खुवाउनुहोस्। यसो गर्न सम्भव नभए कुनै चौ’पायलाई खुवाउनुहोस्। यसो गर्दा पनि श’निदेवको न’कारात्मक प्र’भाव ह’ट्ने विश्वास गरिन्छ।

यो पनि पढ्नुहोला !!!
ज्यो’तिष शा’स्त्रका अनुसार आइतबारको दिन सू’र्य भ’गवानको पू’जा अर्चना गरिन्छ । साथै सू’र्य दे’वताको म’न्त्र जप तथा पू’जाको विशेष महत्व रहने गर्दछ ।ध’र्मशा’स्त्रमा उल्लेख गरिए अनुसार आइतबारको दिनमा सू’र्यअस्ताउनु भन्दा पहिला नूनको से’वन नर्गदा राम्रो हुन्छ । यो दिन र मासु, र’क्सी जस्ता भोजन खानु हुँदैन ।आइतवारको दिन पीपलको पू’जा र पीपलको फे’दमा पानी हा’ल्ने काम गर्नुलाई पनि राम्रो मानिदैन भने यो दिन स’हवास गर्नुलाई पनि पा’प मानिन्छ ।,,,भिडियो हेर्न तल क्लिक गर्नुहोला,,,

आइतबार तामा, सखर, रातो चन्दन, सू’र्य महिमाको पुस्तक दान गर्न आवश्यक हुन्छ ।यो दिन ब्रह्म मु’हूर्तमा नुहाएर सूर्योदयको समयमा भ’गवान सू’र्यलाई जलले म’न्त्रसहित अर्घ दिँदा पु’ण्य कमाइन्छ ।ॐ ऐही सू’र्यदेव स’हस्त्रांशो तेजो रा’शि जगत्पते।अ’नुकम्पय मां भ’क्त्या गृ’हणार्ध्य दिवाकरः।।ॐ सू’र्याय नमः, ॐ आ’दित्याय नमः, ॐ नमो भा’स्कराय नमः। अर्घ्य स’मर्पयामि।।जप्दै काम गर्दा म’नोकामना पूरा हुने शा’स्त्रमा बताइएको छ
ज्यो’तिष शा’स्त्रका अनुसार आइतबारको दिन सू’र्य भ’गवानको पू’जा अर्चना गरिन्छ । साथै सू’र्य दे’वताको म’न्त्र जप तथा पू’जाको विशेष महत्व रहने गर्दछ ।ध’र्मशास्त्रमा उल्लेख गरिए अनुसार आइतबारको दिनमा सू’र्यअस्ताउनु भन्दा पहिला नूनको सेवन नर्गदा राम्रो हुन्छ । यो दिन र मासु, र’क्सी जस्ता भोजन खानु हुँदैन ।आइतवारको दिन पीपलको पू’जा र पीपलको फेदमा पानी हाल्ने काम गर्नुलाई पनि राम्रो मानिदैन भने यो दिन स’हवास गर्नुलाई पनि पा’प मानिन्छ ।

आइतबार तामा, सखर, रातो च’न्दन, सू’र्य महिमाको पुस्तक दा’न गर्न आवश्यक हुन्छ ।यो दिन ब्रह्म मु’हूर्तमा नुहाएर सू’र्योदयको समयमा भ’गवान सू’र्यलाई जलले म’न्त्रसहित अर्घ दिँदा पु’ण्य कमाइन्छ ।ॐ ऐही सू’र्यदेव स’हस्त्रांशो तेजो रा’शि ज’गत्पते।अनुक’म्पय मां भ’क्त्या गृ’हणार्ध्य दिवाकरः।।ॐ सू’र्याय नमः, ॐ आ’दित्याय नमः, ॐ नमो भा’स्कराय नमः। अर्घ्य स’मर्पयामि।।जप्दै काम गर्दा मनोकामना पूरा हुने शा’स्त्रमा बताइएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्