Wednesday, April 14

उत्तर कोरियाले सार्वजनिक गर्यो ‘संसारकै सबैभन्दा शक्तिशाली अस्त्र’, के छ त्यसमा ?

January 15, 2021 82

उत्तर कोरियाले संसारकै सबैभन्दा शक्तिशाली अस्त्र सार्वजनिक गरेको दावी गरेको छ । यो अस्त्र पनडुब्बीबाट प्र’हा’र गरिने जनाएको छ । विल्कुलै एउटा नयाँ प्रकारको बलिस्टिक क्षे’प्या’स्त्र सार्वजनिक गरेको बीबीसीले जनाएको छ।

सरकारी सञ्चारमाध्यमले त्यसलाई ‘संसारकै सबैभन्दा शक्तिशाली अस्त्र’ भनेर वर्णन गरेका छन्। सरकारी सञ्चारमाध्यमका अनुसार प्योङयाङमा सैनिक परेडका क्रममा थुप्रै क्षे’प्या’स्त्र’हरू प्रदर्शन गरिएको र त्यसलाई सर्वोच्च नेता किम जङ्ग(अनले अवलोकन गरेका थिए।

त्यसअघि एउटा विरल राजनीतिक बैठकमा नेता किमले संयुक्त राज्य अमेरिका उत्तर कोरियाको ‘अग्रणी शत्रु’ भएको बताएका थिए।

अमेरिकी राष्ट्रपति निर्वाचित जो बाइडनको शपथ कार्यक्रमभन्दा केही दिनअघि उत्तर कोरियाले आफ्नो सैनिक सामर्थ्य प्रदर्शन गरेको छ। सैनिक परेड अवलोकन गरेका किमले मुस्कुराउँदै अभिवादन गरिरहेको तस्वीर सार्वजनिक भएको छ।

ठूलो आकारका कालो(सेतो रङ्गका चारवटा क्षे’प्या’स्त्र प्रदर्शन गरिएको सरकारी सञ्चारमाध्यमले सार्वजनिक गरेका तस्वीरमा देखिन्छ। विश्लेषकहरूले यसअघि उत्तर कोरिया नदेखिएका अस्त्रहरू देखिएको बताएका छन्।

सार्वजनिक गरिएको क्षेप्यास्त्रको कोरियाली नाम उल्लेख गर्दै उत्तर कोरियासम्बन्धी विज्ञ अङ्कित पाण्डाले ‘नयाँ वर्ष, नयाँ पकगकसङ्ग’ भन्दै ट्वीट गरेका छन्।

‘विश्वकै सबैभन्दा शक्तिशाली अस्त्र पनडुब्बीबाट प्र’हा’र गरिने बलिस्टिक क्षे’प्या’स्त्र क्रान्तिकारी सशस्त्र फौजहरूको शक्ति प्रदर्शन गर्दै एकपछि अर्को गरी स्क्वायरमा प्रवेशमा गरेको छ,’ कोरियन सेन्ट्रल न्यूज एजेन्सीले भनेको छ।

प्रतिकृया दिनुहोस्